Svež zadah pruža u samopouzdanje u svakodnevnoj komunikaciji sa ljudima. Ukoliko mislite da imate neprijatan zadah, evo nekoliko saveta pomoću kojih možete da se spasite.
Kako uvek imati svež dah
- Perite zube – prati zube samo ujutru i uveče nije dovoljno za održavanje svežine u ustima. Posle jela među zubima ostaju ostaci hrane koja se u dodiru sa kiselinama iz ustiju raspada i ostavlja neugodan miris. Obavezno prati i jezik.
- Konac za zube – čistite zube koncem bar jednom dnevno. Time ćete se rešiti viška hrane nakopljenog između zuba.
- Voće i jogurt – jedite jabuke, bobičasto voće, dinju, narandže, kivi, i ostalo voće bogato vitaminom C. Pijte dosta jogurta. Voće i jogurt ne samo da mogu ukloniti loš dah, već ga čak i mogu sprečiti.
- Voda – dehidracija može biti uzrok lošeg daha, tako da se trudite da pijete što više vode.
- Soda bikarbona – isperite usta sodom bikarbonom što češće možete, tako što ćete u pola čaše mlake vode staviti kašičicu sode bikarbone i time isprati.
- Listovi mente – žvakanjem listova menta možete da sprečite svež dah. Najbolje je da začinite sve što jedete sa listovima mente.
- Listovi bosiljka – listovi bosiljka isto mogu da služe da se rešite lošeg zadaha ukoliko ih žvaćete.
- Cimet – cimet je veoma efikasan začin koji pomaže. Ukoliko ne želite da ga žvaćete, pomešajte ga s vodom i isperite grlo.
- Redovni pregledi kod zubara su vrlo važni za vaše zube, jer on može da očisti nakopljenu hranu što četkicom ne možemo da očistimo.
Vaša reklama u ovom članku?
Sponzorišite ovaj članak sa reklamom ka vašem sajtu, poslu, ponudi.. Budite brži od vaše konkurencije. Kliknite ovde za više informacijaSaveti
- Uvek nosite sa sobom žvake ili bombone u slučaju da niste u mogućnosti da operete zube.
- Menjajte četkicu za zube na svakih 3 meseca.
- Izbegavajte hranu koja sadrži beli luk, luk, kafu i cigarete.
- Izbegavajte cigarete.
Upozorenja
- Ukoliko vam se neprijatan dah uvek vraća, potrebno je otići kod doktora, pronaći uzrok toga i eliminisati ga lečenjem.
A karanfilic? :)