Zbog brzog načina života težimo ili da jedemo po pekarama brzu nezdravu hranu ili da non stop kuvamo iste stvari koje već kreću da nam postaju dosadne. Sve to može da se promeni samo ako unesemo malo mašte i ideje u naš jelovnik. Glavno jelo koje pravimo za nas i naše najmilije treba da bude nešto lepo, ukusno, a pre svega zdravo. Kombinacija piletine sa artičokama i limunom je dobitak.
Kako napraviti pečenu piletinu sa limunom i artičokama
- Sastojci:
- ¼ šolja ekstra-devičanskog maslinovog ulja
- 1,5 – 2 kilograma pilećih grudi bez kostiju
- malo soli i bibera
- 350 g artičoka, iseći na pola po dužini
- ¼ šolje kapra
- 8 čena belog luka, oljuštenog
- 2 limuna, 1 od njih tanko isecite i uklonite semenke
- ¼ šolje sveže narendanog parmezana
- Zagrejte rernu na 200 stepeni C. Dodajte 2 kašike ulja u veliki tiganj – razlite ga tako da ceo tiganj bude premazan uljem.
- Izlupajte čekićem za meso pileće grudi da budu potpuno tanki.
- Isecite ih na pola i dobro ih začinite sa soli i biberom.
- Stavite ih u tiganj, tako da se međusobno ne dodiruju.
- U osrednje veličine činiju stavite artičoke, kapar, luk i kriške limuna i 2 kašike ulja, sok od limuna i malo soli i bibera. Poređajte sve to oko piletine u tiganju, tako da popunite prazno mesto.
- Dodajte parmezan svuda okolo, pogotovo na piletinu. Dodajte lagano svuda malo soli i bibera.
- Pecite dok se piletina ne isprži, skoro 25 do 45 minuta, u zavisnosti od njene veličine (unutrašnja temperatura treba da bude između 70 i 80 stepeni C.
- Isecite ostatak limuna na kriške i neka Vam to posluži za serviranje.
Dovoljno za 4 – 6 serviranja.
Vreme potrebno za spremanje: 20 minuta
Vreme potrebno za kuvanje: 45 minuta
Vaša reklama u ovom članku?
Sponzorišite ovaj članak sa reklamom ka vašem sajtu, poslu, ponudi.. Budite brži od vaše konkurencije. Kliknite ovde za više informacijaSaveti
- Artičoka je biljka koju vrlo malo konzumiramo, a prepuna je hranjivih materija. Ona je prebogata folnom kiselinom, vitaminima B, C i K, gvožđem, kalcijumom, fosforom i magnezijumom. Zbog toga se ona preporučuje ženama koje žele da zatrudne ili već postojećim trudnicama jer folna kiselina ima veliki uticaj na zdravlje ploda. Ne samo kod beba, artičoka je značajna i za odrasle jer snižava loš holesterol, a podiže nivo dobrog holesterola. Samim tim je ona prevencija za bolesti srca, krvnih sudova, infarkta, moždanog udara, ali i angine pektoris.
ovo je bas ukusno,a u isto vreme i zdravo jelo,ili predjelo.
Meni je ovo jelo fantazija :) probajte ga pa javite utiske :)