Pesak torta je torta koju moja mama pravi već više od 6-7 godina, a ujedno mislim i torta koju je najlakše napraviti. Toliko je dobra, da vam nikad ne dosadi. Ništa se ne peče. Potrebna je samo dobra volja, i dole navedeni sastojci.
Kako napraviti pesak tortu
- Skuvati 4 pudinga od vanile i 10 kašika šećera sa litrom mleka, jednostavno kako se puding i kuva (Malo mleka odvojiti i u njemu razmutiti puding prah, a preostalu količinu zajedno sa šećerom staviti da provri. Kada provri, usuti u to razmućen puding i mešati dok se ne zgusne.). Kada se krem dobro ohladi, mikserom umutiti u njega jedan margarin.
- Masu podeliti na tri dela:
- U prvi deo se doda 150 gr. mlevenog keksa.
- U drugi deo 50 gr. topljene čokolade. Dok treći ostaje žut.
- Na tacnu prvo stavljamo deo sa keksom, na njega deo sa čokoladom, a onda dolazi žuti deo.
- Za kraj, umutiti 3 kesice šlaga i premazati tortu.
Vaša reklama u ovom članku?
Sponzorišite ovaj članak sa reklamom ka vašem sajtu, poslu, ponudi.. Budite brži od vaše konkurencije. Kliknite ovde za više informacijaSaveti
- Tortu praviti dan pre, da bi mogla fino da se ohladi.
- Ukoliko imate više od 4 gosta, pravite duplu količinu.
Upozorenja
- Nemojte odjednom sve sami da pojedete - biće vam previše ;)
Divna je torta. Samo dodam u zuti deo fila oko 150g kokosovog brasna. Probajte :)
Odlican recept..Hvala Andrea :)
Nema na cemu….Drago mi je da Vam se svidja…:)
odlična torta, pravim je na nekoliko načina, tačnije kombinujem orahe umesto keksa, kokos, lešnike i tako na isti način dobijam više ukusa torte.
Veoma ukusna torta, čak nije ni preslatka, jer ja ne volim kada su torte preslatke. Sva je kremasta i deca je obožavaju, provereno!
Moja mama tu tortu pravi za svaki rodjendan, i pravila je u srednjoj i osnovnoj skoli za moj razred, tako da je definitivnosvi vole…:)