Nema potrebe da često čistite uši kako biste uklonili ušni vosak. Šta više, ušni vosak je važan deo odbrambenog sistema vašeg organizma protiv prljavštine, bakterija i drugih pojava koje mogu da izazovu probleme sa sluhom. Međutim, povremeno je neophodno da ih očistite. Ove instrukcije će vam pomoći kako da to bezbedno uradite.
Kako pravilno očistiti uši
- Razgovarajte sa svojim lekarom ili specijalistom za uho, grlo i nos (otorinolaringologom) ako vam se često i problematično skuplja ušni vosak.
- Iz apoteke nabavite špric za uši ili neki sličan aplikator i specijalnu tečnost za čišćenje ušiju. Ukoliko želite, možete sami napraviti miksturu tečnosti za čišćenje tako što ćete kupiti hidrogen peroksid (3-4%) ili glicerin. Kašiku jednog od ta dva pomešajte sa malo tople vode.
- Napunite špric tom tečnošću.
- Zabacite glavu i nakrenite je na stranu, kako bi vam uvo bilo okrenuto nagore.
- Pažljivo stavite kraj šprica u uvo i sipajte nekoliko kapi. Trebalo bi da čujete (i osetite) kako vam se uvo puni. Ukoliko nemate špric, možete i bez njega sami nasuti tečnost u uvo.
- Držite glavu nagnutu na stranu. Možda če vam biti najlakše da ležite, a obavezno pored uveta držite neki peškir kako biste pokupili tečnost ukoliko vam slučajno iscuri.
- Ukoliko koristite hidrogen peroksid verovatno ćete čuti žuborenje, to je normalno.
- Sačekajte 5-10 minuta. Ukoliko ste koristili hidrogen peroksid, sačekajte onoliko koliko je potrebno dok čudan zvuk i žuborenje ne prestanu.
- Nakon isteka vremena, ispraznite tečnost iz uveta tako što ćete nagnuti glavu na drugu stranu, i pustiti da tečnost iscuri u neku posudu
- Polako pokupite ostatke ušnog voska u uvetu. Budite pažljivi. Možete koristiti pumpicu za skupljanje tečnosti
- Osušite i očistite uvo sa peškirom
- Postupak ponovite za drugo uvo.
- Ceo postupak ponovite još jednom u toku dana ukoliko je potrebno.
Vaša reklama u ovom članku?
Sponzorišite ovaj članak sa reklamom ka vašem sajtu, poslu, ponudi.. Budite brži od vaše konkurencije. Kliknite ovde za više informacijaSaveti
- Po mišljenju specijalista za uho, grlo i nos, štapići za uši su poslednja stvar koju treba da stavljate u uvo. Ako čistite uši ovim štapićima, možete da napravite veće probleme. Umesto njih, upotrebite vlažnu krpicu kako biste oprali spoljašnji deo uveta ili isprali uši tokom tuširanja.
- Uši čistite nakon tuširanja. Tako je mnogo lakše.
- Metoda pomoću hidrogen peroksida ne bi trebalo da se koristi više od jednom-dvaput sedmično. Ako se koristi više od ovoga, može izazvati da se ušni kanal previše isuši.
- Metodu pomoću hidrogen peroksida ne koristite ukoliko imate probušenu bubnu opnu ili istoriju ušnih bolesti.
- Ako niste sigurni u vezi sa bilo čime od ovoga, konsultujte se sa svojim lekarom.
Upozorenja
- Ne stavljajte špric suviše duboko u uvo, jer tako možete da izazovete infekciju.
Od stvari će vam trebati: Hidrogen peroksid, Maramice, Špric za uši
Najbolji i najstariji nacin za ciscenje usiju je,ciscenje usiju svecom ili kupom
imate na intenetu da kupite,ukucajte svece za ciscenje usiju i informisite se
takodje postoji i biljka koja se u narodu zove čuvarkuća, listovi su zeleni i puni soka koji se iscedi u uvo i savršeno ga očisti. koristi se i za prvu pomoć kod bolova u uhu, naravno, dok ne posetite lekara i nema nikakvih kontraindikacija, potpuno je prirodno